מאמר הגן המעוצב פרגולות לגינה - כרמי ריהוט גן
כרמי 
ריהוט גן לבית למרפסת ולגינה
מרכז קניות בילו סנטר רחובות
טלפון: 052-4289314  050-2266698    
פקס: 08-8665510
 
 
Karmi
Home & Garden
TEL: 052-4289314  050-2266698
FAX: 08-8665510
    E-mail: 
karmigarden@gmail.com
 


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 

הגן המעוצב חלק ב' - פרגולות לגינה

סוגי הפרגולות שניתן למקם בחצר שונים ומגוונים. לצד אלו הבנויות מחומרים טבעיים כגון עץ לסוגיו, יש גם סוגים אחרים שבנויים ממתכות קלות כגון אלומיניום. גם גודלה של הפרגולה עשוי להשתנות בהתאם לצורך ולגודל הגינה שבה היא ממוקמת.

יש המעדיפים לבחור בפרגולה קבועה כאמצעי הצללה עבור חלק גדול משטח הגינה בעוד שאחרים מעדיפים לבחור דווקא בדגם קטן יותר, שמשתלב באביזרי נוי או עצים. יש כמובן הבדל גדול בין דגם שמהווה את האטרקציה המרכזית של הגינה לבין דגם פרגולה לחצר שמוקם לצד בריכה, מזרקה או בוסתן.

יציבות ועמידות

אין זה משנה אם בוחרים למקם את הפרגולה על גבי משטח בטון או שמקימים אותה על גבי משטח מוגבה עשוי לוחות עץ, יש לוודא שהיא מוקמת בצורה נכונה, מחומרים איכותיים, ועל גבי יסודות יציבים. יש לזכור שלמרות שאין מדובר במבנה קבע שמחייב תכנון הנדסי מורכב, בטחונם של כל החוסים בצילו של המבנה הנאה תלוי בתשתית של הקמתו. על העמודים להיות חסונים ויציבים, על קורות התמך להיות מותקנים כהלכה וחשוב שהוא יוכל לעמוד בפני פגעי מזג האוויר וברוחות עזות לאורך זמן.

פינת חמד

לבד מהעובדה שבנייה של פרגולה קבועה צריכה לקחת בחשבון שיקולים של יציבות וביטחון, אין ספק שחשוב לא פחות להפוך אותה לפינת חמד של ממש, כאשר כיום נהוג לעשות פרגולות משני חומרים עיקריים, פרגולות עץ או פרגולות אלומיניום. עבור מרבית האנשים, המטרה היא לא רק לשדרג את המראה של החצר או הגינה הפרטית, כי אם גם ליצור עבורם סביבה איכותית ונעימה לבילוי ולאירוח. את המראה הנכון משיגים גם לפני ההתקנה וגם לאחריה.

  • לפני ההתקנה – חשוב להקדיש זמן ומחשבה לבחירה בדגם המתאים ביותר כמו גם לבחירה בין סוגי החומרים השונים שבהם ייעשה שימוש. לא פחות מכך חשוב לבחור נכון גם לגבי המתקין שיבצע את ההקמה.
     
  • אחרי ההתקנה – מומלץ לבחור בריהוט מתאים, שיהפוך את השהות בפרגולה לנעים באופן מיוחד. שולחנות מתקפלים או ריהוט גן, שולחן קפה, שטיחון מרהיב, כל אלה ועוד יכולים לשפר את המראה ולהעניק לו ניחוח מיוחד עוד יותר.

עניין של צבע

אחד האלמנטים המרכזיים שחשוב לתת עליו את הדעת הוא הצבע. גם כאשר מדובר בפרגולות קבועות אשר עשויות אלומיניום וגם כאשר מדובר על כאלה שעשויות מעץ מלא, גושני או אחר, לצבע הנבחר משמעות רבה על המראה הסופי וגם בהגנה ושמירה מפני בלאי. לצבע חשיבות עליונה בשימור עץ ואמצעי הצללה טבעיים כגון מחצלות במבוק. שכבה של צבע איכותי מסוגלת לשמור אל העץ מפני תהליכי בלייה ופגיעה אך במקביל חשוב לזכור שגם הצבע הטוב ביותר אינו מחזיק לנצח. על כן חשוב לבצע חידוש צבע אחת לכמה שנים, על פי הצורך.

לסיכום, כאשר עושים עבודת הכנה נכונה, משקיעים בתכנון, בעיצוב ובצבע, אפשר לקבל פינת חמד של ממש שמתאימה לכל טעם ולכל מטרה. 

ריהוט גן - ריהוט גן במבצע - ריהוט גן ראטן - ריהוט גן מעץ - נדנדות לגינה - ערסלים לגינה - מחסנים - סוככי מרקיזה

בקרו אותו בגוגל

האתר קודם ע"י חברת סלקטד - www.selected.co.il

כל זכויות שמורות © 2015 - ריהוט גן