סוככי מרקיזה - כרמי ריהוט גן
כרמי 
ריהוט גן לבית למרפסת ולגינה
המייסדים 48 מושב שתולים
טלפון: 052-4289314  050-2266698    
פקס: 08-8665510
 
 
Karmi
Home & Garden
TEL: 052-4289314  050-2266698
FAX: 08-8665510
    E-mail: 
karmigarden@gmail.com
 


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> מאמרים ריהוט גן >> סוככי מרקיזה
 

סוככי מרקיזה

סוכך מרקיזה הינו סוכך מיוחד וצורתו היא לרוב רבע עיגול באורכים שונים. צורה זו הופכת את המרקיזה לפתרון נוח מאוד עבור הצללה מתחת לחלונות או מרפסות וגם עבור מי שמעוניין לשמור על פרטיותו ולא יכול להסתפק בסוכך רגיל אשר מציע כיסוי אופקי בלבד (מלמעלה). על מנת לתמוך בצורתה המיוחדת של המרקיזה, הרי שהחלק הפנימי שלה כולל לרוב רשת של זרועות בצורת מניפה. המרקיזה מגיעה בנוסף לפתרון הצללה קבוע או נייד לגינה (כמו למשל שמשיה גדולה) ולא במקומו, וזאת מכיוון שהיא מסוגלת להצל על שטחים שבהם פתרון הצללה אחר אינו אפשרי או אינו אלגנטי.

מרקיזה - לא רק נגד השמש

למרות שקל לחשוב כי סוככי מרקיזה משמשת בעיקר לצרכי הצללה בקיץ הלא פשוט של ארצנו, הרי שהיא מתאימה גם להגנה מפני הגשם בזכות יריעת הפלסטיק האטומה שלה. לרוב בוחרים בבד שמשונית תוצרת כחול לבן שהוא בד אטום לחלוטין למים והחיבור של היריעות השונות לשלד המרקיזה נעשה באמצעות הלחמה ולא תפירה, דבר המונע חדירה של מים ולחות בין החיבורים השונים. יש גם כאלו הבוחרים בבדים אחרים שהינם פחות אטומים לגשם, אך מבחר הצבעים שלהם הוא גדול יותר. כך אפשר למשל לשבת ביום גשם קל או בינוני במרפסת עליונה או תחונה ובה ריהוט גן או כיסאות נוח ולהתענג על ימי הגשם המועטים יחסית שיש לנו בשנה...

מרקיזות חשמליות

כאמור, רוב סוככי מרקיזה מתוכננות כך שיהיה ניתן לקפל אותן, עד לזווית של 90 מעלות בחלק מן המקרים (אז הן למעשה סגורות לחלוטין). מנגנון הפתיחה והסגירה יכול להיות חשמלי או ידני : מרקיזות חשמליות מתאימות במיוחד למקרים בהם המרקיזה נמצאת בגובה ולכן פתיחה וסגירה ידנית שלה עשויה להיות מסוכנת. לעומת זאת, המנגנון החשמלי מאפשר לשלוט בה מתוך הבית או אפילו באמצעות שלט רחוק.

סוככי מרקיזה לא רק לבית

למרות שעד כה עסקנו בעיקר במרקיזות המיועדות לבתים פרטיים, יש לציין כי המרקיזות מצויות בשימוש נרחב גם בקרב עסקים שונים, ובעיקר אלו הפונים אל חזית הרחוב ולכן חשופים לקרינת השמש במשך שעות רבות מן היממה.  כך ניתן למשל להצל על הלקוחות או הסועדים (במקרה של מסעדות) ולהיות תלויים פחות במזג האוויר. בנוסף לזאת, על בד המרקיזה עצמה אפשר להדפיס את הלוגו של העסק וכך לקבל חשיפה נוספת ואפקטיבית אפילו בשעות בהן העסק סגור.

מלבד המרקיזה או גזיבו לגינה, כיום יש מגוון רחב של פתרונות הצללה למרפסת. הדוגמא המוכרת ביותר היא פרגולה. יש לא מעט חברות כיום שמספקות פרגולות ממגוון חומרים - עץ, פרגולות אלומיניום תלויות, עם יריעות ועוד. ועדיין, בסוף אנחנו מעדיפים גזיבו לגינה. תודו, יש לזה את החן שלו.
ריהוט גן - ריהוט גן במבצע - ריהוט גן ראטן - ריהוט גן מעץ - נדנדות לגינה - ערסלים לגינה - מחסנים - סוככי מרקיזה

בקרו אותו בגוגל

האתר קודם ע"י חברת סלקטד - www.selected.co.il

כל זכויות שמורות © 2015 - ריהוט גן